• עיריית גבעתיים

כיתת הגמלאים של תיכון תלמה ילין בפעילות קיץ אמנותית

כיתת הגמלאים של תיכון תלמה ילין ממשיכה בפעילות גם במהלך חופשת הקיץ. באווירה קייצית על רקע " הקורונה"  נפגשו תלמידי כיתת הגמלאים במהלך חודשי הקיץ וחגגו את "הביחד": במפגשים על הדשא, תערוכות, סדנאות אומנות והעיקר באווירה וחברה טובה.

מעבר למפגש סיום מרגש שנערך באוויר הפתוח, הגמלאים ביקרו עד עתה במספר תערוכות באופן מודרך: הגלריה העירונית מכון המים, תערוכה בתיאטרון גבעתיים וכן בתערוכת הבוגרים של תיכון תלמה ילין.

בצל משבר הקורונה קיימת היערכות מתקדמת לשנת הלימודים הבאה ובמיוחד לאור ההבנה כי יש להתייחס באופן מיוחד לתלמידי כיתת הגמלאים הנמצאים בקבוצת סיכון בשל גילם.

לאור זאת נבחנות אפשרויות למידה הן בבניין מרוחק בתוך מתחם בית הספר בו יש מיעוט תלמידים. במידה ויתאפשר ללמד במתחם בית הספר הלימודים יפוצלו לשתי קבוצות קטנות של עד 11 תלמידים בכיתה. תכנית כיתת הגמלאים של תלמה ילין הינה ייחודית, הכוללת שיעורי ציור ופיסול מעשיים. 

במהלך משבר הקורונה ובסמסטר ב' של שנת תש"ף התקיימו מפגשים חברתיים ולמידה מרחוק של משימות הציור ופיסול. כמו כן הוצמד תלמיד לכל גמלאי עד ראשית יולי.


יש לציין כי כיום פועלות בגבעתיים 4 כיתות גמלאים בתיכון קלעי, אורט, שמעון בן צבי ותלמה ילין.

זהו פרויקט משותף של מנהל החינוך והאגף לשירותים חברתיים אשר החל לפעול בשנת 2014. הפרויקט מעניק לגמלאים חוויה נפלאה של  חזרה לימי הלימודים באווירה מהנה, צעירה ומאתגרת ובנוסף מחזק את הקשר הבין דורי דרך הקשרים הנוצרים בין הגמלאים לבין התלמידים הלומדים בבתי הספר


לאורך שנת הלימודים משתתפי כיתות הגמלאים מוזמנים לפעילויות בית ספר וטקסים ומהווים בעצם חלק בלתי נפרד מהווית בית הספר. פרויקט כיתת הגמלאים הינו בעל משמעות רגשית וחברתית לחיזוק הקשר הבין דורי.

בכל כיתה לומדים כ- 30 גמלאים שנהנים ממיטב מורי בית הספר.

כאמור, בשל משבר הקורונה וההבנה כי תלמידי הכיתות הינם בקבוצות סיכון מתקיימת חשיבה מעמיקה כיצד לנהל את הכיתות בשנת הלימודים הקרובה.


עיריית גבעתיים
שינקין 6 , גבעתיים
טלפון: 03-5722244

  • פייסבוק
  • אינסטגרם
  • טוויטר
  • וואטסאפ שכונתי
  • טלגרם